Działanie kołdry obciążeniowej

Głęboki nacisk wywierany przez obciążenie działa rozluźniająco na stawy, mięśnie i ścięgna. Efekt ten znany jest również pod nazwą “Deep Pressure Touch Stimulation”, ponieważ na ciało wywierany jest delikatny, ale silny i równomierny nacisk. Pomaga to zrelaksować się zarówno fizycznie, jak i wewnętrznie. Poprawia się nasza świadomość ciała. Dodatkowo powoduje uwalnianie hormonu serotoniny, a przy tym obniża się poziom kortyzolu (tzw. hormonu stresu). Głęboki ucisk sygnalizuje ciału poczucie bezpieczeństwa i pewności.

Badania 

Obecnie dostępnych jest jeszcze niewiele badań, które naukowo potwierdzają skuteczność kołder obciążeniowych. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest wyzwanie polegające na możliwości pomiaru dobrego samopoczucia danej osoby w testach. Niemniej jednak dwa ważne badania dotyczące działania pochodzą ze Szwecji, gdzie naukowcy przeprowadzili badanie, z którego wynika, że spanie pod kołdrą obciążeniową zmniejsza nasilenie bezsenności, poprawia sen i zmniejsza senność w ciągu dnia. Wyniki tego badania zostały opublikowane w numerze Journal of Clinical Sleep Medicine z 15 września 2020 roku. Drugie ważne badanie opublikowane 3 lipca 2022roku w . Journal of Sleep Research, jest pierwszym, które sugeruje, że używanie kołdry obciążonej może prowadzić do większego uwolnienia melatoniny przed snem.

Doświadczenie

Przez 10 lat obecności na rynku europejskim jako producent kołder obciążeniowych zaufało nam już ponad 300 000 klientów.